HİPNOZLA KİLO VERELİM

HİPNOZLA KİLO VERME

hipnoz-ile-zayiflamaHipnoz bilinçaltına açılan kapıdır. Hipnoterapi, bilinçaltındaki olumsuz duyguları temizleyerek kalıcı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlar. Fazla kilolu olmak pek çok nedenden kaynaklanabilir. Bazı insanlar çocukluktan beri sağlıksız beslenme alışkanlığı edinmişlerdir. Bazıları da duygusal problemler yüzünden aşırı yiyor olabilir. Çok azının da hormonal problemleri (hipotiroidi-guatr hormonu azlığı, Cushing hastalığı gibi) olabilir.

Yapılacak bazı tahlillerden sonra, hormonal nedenler varsa tedavileri ile birlikte hipnoterapi seanslarına başlanmalıdır. Kontrolsüz yemenin asıl nedenleri bilinçaltında gizlidir. Kontrolsüz yemenin altında aslında duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarımız yatar. Stres, gerginlik, endişe, suçluluk, kızgınlık gibi olumsuz duygular, aşırı yemeye neden olur.

Yemekle bu olumsuz duyguları bastırmaya çalışırız. Öte yandan yemek yeme keyifli bir şeydir ve bununla ilgili çocukluğumuzdan beri bilinçaltımızda olumlu anılar mevcuttur. Bu durumda bilinçaltı bu anları daha sık yaşatmak için size yedirtir. Anne babayı memnun etmek, kızdırmamak için yedirtir. Ya da içindeki değersizlik duygusuna bir yanıt olarak yedirtir. “Madem kendini değersiz hissediyorsun, kendini beğenmiyorsun, ben de sana yardım edeyim” der ve çılgınca yedirerek sizi şişmanlatır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın