Hipnoz, sağlıklı zayıflamanızı nasıl sağlar?

Hipnoz, sağlıklı zayıflamanızı nasıl sağlar?

kilo_vermenin_farkli_bir_yolu-0Diyetin bilinçaltındaki diğer anlamı, “kıtlık var” düşüncesidir. İnsanlık tarihi açlıklar ve kıtlıklarla doludur. Birçok kavim açlıktan, kıtlıktan yok olmuştur. Siz diyet yapmaya başladığınızda bilinçaltınız bunu “kıtlık” olarak algılar ve sizi hayatta tutmak için bir savunma mekanizması olarak metabolizmanızı düşürür. Diyette veya oruç tutarken duyulan halsizliğin, uyuklama halinin nedeni budur.

Metabolizmanız azalınca yenilen besinlerin yakılması yavaşlar. Ayrıca diyetin başlarında verilen aldatıcı kilonun çoğu vücut suyudur, ama bu su atımı hayatla bağdaşmayan noktaya gelip durduğunda, sizin kilo vermeniz de durur. Moraliniz de bozulur ve siz tekrar yemeye başlarsınız. Buradaki esas tehlike, yavaşlamış olan metabolizmanızdır. Böylece yenilenler yağ olarak tekrar birikir ve siz rejimden daha fazla kilo almış olarak çıkarsınız. Ne kadar güçlü diyet, o kadar daha fazla geriye kilo almadır.

Hipnoz, sağlıklı zayıflamanızı nasıl sağlar-Hipnoz, beslenme alışkanlıklarınızla ilgili hedeflere ulaşmak ve bu hedefleri korumak için çok etkili bir yöntemdir. Rejim, diyet sözcükleri bilinçaltı için çok sevimsizdir. Yemekten zevk aldığınız yiyecekleri bırakmak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bu yüzden rejim yapmayı sevmeyiz ve bir işkence olarak görürüz. Bilinçaltımızın temel özelliği ‘’Zevke koş, elemden kaç!’’ düşüncesidir. Diyetin anlamı bilinç dışında işkence olduğundan, bundan kaçar ve bütün rejimler daha fazla kilo almakla sonuçlanır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın